Browsing Tag

Kovaçiç

Sa zhurmë te Interi, po mendohet rikthimi i bujshëm

Mateo Kovaçiç është i gatshëm të rikthehet te Interi, raporton “La Repubblica”. Emri i kroatit është në qendër të vëmendjes së skuadrës zikaltër. Bisedimet midis drejtuesve të Interit dhe atyre të Real Madridit kanë nisur, me “Los Blancos”…

Huazimi i Kovaçiç te Çelsi, Reali merr vendimin për kroatin

Mateo Kovaçiç verën e këtij sezoni kaloi nga Reali i Madridit në drejtim të Londrës, për të veshur fanellën e Çelsit. Sezoni deri tani ka qenë pozitiv për kroatin, i cili ka marrë shumë minuta dhe është një titullar thuajse i padiskutueshëm…

Kovaçiç drejt largimit, gati huazimi në Angli

Mateo Kovaçiç mund të jetë lojtari i radhës që do të largohet nga Real Madrid. Dje u raportua se kroati nuk ndihet mirë në Madrid dhe ka resuar që të dalë në stërvitje, duke i shytuar zërat e largimit. Sot “Marca” raporton se ka ardhur…

Kovaçiç do largimin, Klop e pret krahëhapur

Mateo Kovaçiç është i lumtur që luan te një skuadër e madhe si Real Madridi, por mendon se ka ardhur koha të jetë protagonist diku tjetër. Sipas “Diario Gol”, mesfushori i talentuar kroat ka shprehur interesim për t’u larguar nga…