Browsing Tag

Kondogbia

Dëmtime dhe grabitje, sezoni i Kondogbia për t’u harruar!

Ta quash thjeshtë një periudhë “JO” sezonin e Kondogbia me Valencian, është shumë pak. Ish-mesfushori i Interit bëri një sezon të shkëlqyer si i huazuar me skuadrën spanjolle edicionin e shkuar, por këtë vit, nuk është parë thuajse aspak në…

Kondogbia i jep fund me Francën, zgjedh përfaqësuesen e re

Për vite më radhë Zhofri Kondgobia shihej si një ndër talentet më premtues të futbollit francez. Mesfushori shtatlartë ka përfaqësuar Francën në të gjitha grupmoshat, ndërsa me ekipin e parë ka luajtur pesë ndeshje. Por, mbasi kanë kaluar…

Interi gjen mbrojtësin e djathtë, Zhoao Kanselo në Milano

Më në fund Interi bën edhe një goditje të fortë në merkato, sepse praktikisht ka mbyllur gjithçka për transferimin e portugezit Zhoao Kanselo në Milano. Mbrojtësi 23-vjeçar, titullar i rëndësishëm i Valencias në dy sezonet e fundit,…

Divorci i hidhur, Kondogbia e mbyll i vetmuar dhe me gjobë

Një ndër shpenzimet më të mëdha të Interit këto vitet e fundit, mesfushori Xhofri Kondogbia, ka zhgënjyer të gjithë gjatë qëndrimit në Milano dhe po e mbyll po ashtu në mënyrë mjaft zhgënjyese aventurën zikaltër. Francezi nuk u paraqit në…

Kondogbia braktis Interin, nuk paraqitet fare në stërvitje

Xhofri Kondogbia nuk ka ndërmend të vazhdojë të luajë tek Interi dhe ndjek modën e bojkotit. Një ndër investimet më të mëdha, por edhe të gabuara, të Interit në vitet e fundit, tashmë e ka ndarë mendjen që të largohet dhe nuk pret mbylljen…