Browsing Tag

Kieza

VIDEO | Kieza i shkëlqyer, shënon supergol për Italinë

Po luhet takimi mes Italisë U21 dhe Spanjës U21, një sfidë ku nuk mungojnë yjet. Pasi e pa veten në disavantazh vetëm pas 9 minutash lojë, nga një gol i Sebajos, Italia arriti të barazojë, me anë të sulmuesit dhe kapitenit të Fiorentinës,…

E ardhmja e Kiezës, presidenti i ri thotë fjalën e fundit!

Fiorentina është e gatshme të dyfishojë rrogën e Federio Kiezës, në mënyrë që të bindë sulmuesin të qëndrojë për një tjetër sezon, raporton Gazzetta dello Sport. Juventusi dhe Interi janë shumë të interesuar për blerjen e 21-vjeçarit, me…

Presidenca e re ndikon në merkato, Kieza “prangoset”

Familja Dela Vale e shiti klubin e Fiorentinës dhe presidencën e klubit vjollcë e mori biznesmesni Roko Komiso. Ky i fundit foli për mediat italiane sot, ku më shumë u ndalua tek e ardhmja e yllit të skuadrës, Kieza: "Unë jam shumë i…

Bajerni përvesh mëngët, gati oferta e parë për Kiezën

Skuadra e Bajernit të Mynihut u eliminua nga Champions League që në fazën e 1/16-ve nga Liverpuli, duke humbur në të dyja sfidat përballë anglezëve. Si pasojë, te bavarezët kanë filluar të mendojnë për t’u përforcuar në sezonin e ardhshëm.…

Bajerni pazar te Fiorentina, synohet talenti italian

Drejtuesit e Bajernit të Mynihut po përgatiten të investojnë shuma të mëdha parash në merkaton e verës. Arjen Roben dhe Frank Riberi i kanë bërë valixhet gati dhe tani është koha për t’i dhënë një mundësi brezit të ri. Gjatë javëve të…

Juventusi, një goditje “big” dhe dy të rinj në fokus

Juventus vazhdon punën për afrimin e një mesfushori. Bardhezinjtë po mendonin për rikthimin e Pogba, por për Murinjon, ai është i pashitshëm. Merkato në ishull mbyllet ditën e nesërme dhe nuk ka kohë për të gjetur zëvendësuesin e tij. Në…