Browsing Tag

Kardif

Data dhe vendndodhja, Joshua – Ruiz 2 thuajse zyrtare

Anthony Joshua të rikthehet në ring përballë boksierit amerikano-meksikan, Andy Ruiz, për t’u hakmarrë për humbjen shokuese të 1 qershorit, që ishte e para në karrierën e boksierit anglez. Gjatë ditëve të fundit mediet angleze kanë…

VIDEO | Mbyllen llogaritë e mbijetesës në Premier Ligë

Skuadra uellsiane e Kardif Sitit nuk ka mundur të qëndrojë më shumë se një sezon në elitën e futbollit anglez. Kardif i bashkohet Hadërsfilldit dhe Fulhemit në rënien në divizionin e dytë për nga rëndësia: Championship Humbja e sotme me…