Browsing Tag

Karabeci

Mungesa dhe rikthime, Tirana gati për Skënderbeun

Tirana pret të shtunën Skënderbeun në një përballje që do të vendosë shumë për garën për mbijetesë. Skuadra korçare vjen në kryeqytet me dy mungesa të rëndësishme si Radas dhe Dita, të dy lojtarët janë të pezulluar për shkak kartonësh.…

Karabeci: Makthi i para dy viteve? Nuk e kthejmë kokën pas!

Mesfushori dhe kapiteni i Tiranës, Erando Karabeci, foli pas ndeshjes me Teutën, ku u shpall dhe lojtari më i mirë i takimit. Autori i golit të tretë tha se kjo fitore ishte shumë e rëndësishme për bardheblutë, jo vetëm për faktin që morën…

VIDEO | “Lufta” në Krujë, ja pamjet e plota dhe episodet

Përfundimi i ndeshjes Kastrioti – Tirana u shoqërua me skena tensioni. Fillimisht pati një konfrontim të lehtë deri në shtyrje midis forcave të sigurisë dhe trajnerit të Tiranës Ardian Mema, ndërsa më pas situata u përkeqësua. Në pamjet…

40 minuta analizë, Ze Maria kritika ekipit

Olsi Avdiaj Kritika dhe vetëm kritika nga trajneri Ze Maria. Trajneri brazilian nuk mbetet kurrë i kënaqur. Edhe pas fitores që skuadra e tij arriti me Ilirinë, sërish ai ka mbajtur ekipin për një kohë të gjatë në dhomat e zhveshjes. Si…

Tirana shlyen dy borxhe gjigante, vijnë dy rinovime

Përfundimisht klubi i Tiranës shleu gjithë borxhet e lojtarëve që ka pasur përpara vitit 2014 (dhjetor), kur aksionere ishte vetëm Bashkia. Ilion Lika dhe Erando Karabeci ishin të fundit që kishin 8 muaj rroga pa marrë (gati 100 milionë…

Flamurtari s’heq dorë nga Karabeci

Trajneri Duro është takuar me mesfushorin, i cili do të luajë në Europë me Tiranën. Më pas do të vendosë dhe vlonjatët janë të parët në radhë Elton Nika Erando Karabeci është një nga lojtarët, që kërkohet me ngulm nga Flamurtari për…

Karabeci në dilemë, dy oferta serioze nga Superiorja

Erando Karabeci është një ndër futbollistët më të rëndësishëm të Tiranës dhe rënia nga Superiorja ka bërë që skuadra bardheblu të konsiderohet si “market”. Klubi bardheblu shpreson të shesë lojtarët e saj më të vlerësuar në treg, për të…

Tirana, në podium me detyrim

Situatë absurde ajo pas finales së kupës, luajtur dje në Elbasan, ku Tirana mposhti Skënderbeun, por nuk dëshironte ta festonte trofeun. Dhënia e medaljeve ishte një ritual i detyruar, por më pas lojtarët e Tiranës nuk dëshironin të…