Browsing Tag

Kamara

Akord me Besëlidhjen, Kukësi siguron talentin afrikan

Klubi i Kukësit ka njoftuar arritjen e një marrëveshje me klubin e Besëlidhjes së Lezhës për futbollistin Umar Turad Kamara. Mesfushori nga Guinea është vetëm 20-vjeç, por është aktivizuar në Kategorinë e Parë prej dy sezonesh. Në…

Kamara: Goli më shërbeu, duam Europën

Seku Kamara ishte autori i golit të vetëm për Teutën kundër Kukësit, ndërkohë që tanimë durrsakët presin në shtëpi Luftëtarin. Sulmuesi nga Guinea ndihet mirë që shënoi në kampionat dhe shpreson që në vazhdim të mos ndalet. “Ndihem mirë…

VIDEO | Kamara nuk njeh pushim, stërvitet “i maskuar”

Seku Kamara luan sezonin e tij të katërt në Superiore, ndonëse është vetëm 21 vjeç. Pas eksperiencave në Lezhë për dy Ledione dhe më pas në Vlorë, tani ka nisur një aventurë të re në Durrës, ku është bërë pjesë e Teutës së Blendi Shkëmbit.…