Browsing Tag

Kaleb Ekuban

Ekuban në humor, batutë dhe prezanton veten si… karton

Kaleb Ekuban së fundmi nuk ka kaluar një moment të mirë, pasi para disa ditësh nëna e tij u nda nga jeta. Gjithsesi ai zbriti shumë shpejt në fushë dhe shënoi për Trabzonspor. Një gol që shkoi për të ëmën, e cila e mbështet nga lart.…

E zbulojnë në Turqi, ja sa vlen Kaleb Ekuban!

Kaleb Ekuban njihet mjaft mirë në Shqipëri, teksa për një sezon shkëlqeu te Partizani. Golat e shënuar, që ishin 17, bënë që më pas Kievo ta shiste sulmuesi në Angli te Lids Junajtid. Ganezi këtë verë u largua nga Anglia në formë huazimi.…

Kaleb Ekuban zgjedh ekipin e ri, mbërrin në aeroport

Kaleb Ekuban ishte dëshirë merkatoje për disa klube në Shqipëri. Tirana kishte kërkuar informacion herët, më pas edhe Partizani e Flamurtari u përpoqën, por ganezi as që e kishte ndërmend të rikthehej në Shqipëri. Në aspektin financiar…