Browsing Tag

Jurgen Bardhi

Karabak studion Partizanin, Bardhi shqetëson Franko Lerdën

Partizani nesër niset drejt Shqipërisë, ndërkohë që nën urdhrat e trajnerit Franko Lerda është vënë edhe mesfushori Rron Broja. Të kuqtë gjatë qëndrimit në Slloveni kanë zhvilluar dy ndeshje miqësore, me Sarajevon dhe NS Mura. Dy humbje…

E bujshme nga Italia, Bardhi dhe Hoxha drejt Serie A

Alban Hoxha dhe Jurgen Bardhi janë në fokusin e një skuadre italiane dhe lajmi raportohet nga Il Corriere di Verona. Thuhet se drejtori sportiv, Xhankarlo Romairone, po i ndjek dy futbollistët e Partizanit. Deri më tani flitet për…

Një derbi që në vegjëli, Doka-Bardhi sfida më vete

Tirana dhe Partizani përgatiten për derbin e kryeqytetit, që do të zhvillohet ditën e premte. Atmosfera në ekipe është shumë e mirë dhe të gjithë duan të fitojnë ndeshjen e sezonit. Bardheblutë kërkojnë fitoren, që mungon prej katër…

Bardhi i sinqertë: Edhe unë jam i pakënaqur me veten!

Jurgen Bardhi ishte protagonist në ndeshjen me Flamurtarin. Asistoi në golin e parë dhe ishte disa herë i rrezikshëm. “Unë jap më të mirën në çdo ndeshje. Mundohem të jap më të mirën për ekipin. Trajneri më ka dhënë mundësinë dhe jap…