Browsing Tag

Josep Maria Bartomeu

Grizman-Barcelona, Bartomeu nis misionin e çuditshëm

Antuan Grizman dhe kalimi i tij te Barcelona është vënë në dyshim. Gjithçka lidhet me faktin se janë lojtarët që janë kundër një lëvizje të tillë. Trajneri Ernesto Valverde nga ana tjetër do e donte në skuadër një lojtar të tillë, por…

Bartomeu nuk shqetësohet: Skuadra do të reagojë dhe pa Mesin

Leo Mesi do të qëndrojë tre javë larg fushave të blerta, si pasojë e një dëmtimi në ndeshjen kundër Seviljes. Një dëmtim në momentin më të keq për kapitenin e Barcelonës, pasi në prag janë përballjet me Realin e Madridit dhe dopio sfida me…

Bartomeu siguron: Iniesta rikthehet te Barcelona!

Barcelona e nisi mbarë sezonin e ri duke fituar Superkupën e Spanjës. Ekipi i Valverdes mposhti Seviljën me rezultatin 2-1 dhe tashmë është gati për të nisur kampionatin. Josip Bartomeu, presidenti i Barçës, ka folur për objektivat e…