Browsing Tag

Joachim Low

Lëv: Kemi ende shumë punë për të bërë, ky fillimi i duhur

Gjermania e nisi me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”. Transferta ndaj Holandës rezultoi tepër e vështirë, por në fund mundi u shpërblye. Jokaim Lëv u shpreh shumë i gëzuar me lojën  e skuadrës së tij, por paralajmëroi se ka ende…

Nojer apo Ter Shtegen? Joakim Lëv e ka të qartë zgjedhjen

Gjermania  do të nisë kualifikueset për Euro 2020 në sfidën ndaj Holandës në transfertë, teksa së fundmi trajneri Joakim Lëv bëri të ditur edhe të grumbulluarit për sfidën ndaj tulipanëve, si dhe miqësoren ndaj Serbisë. Numri një i…

Lëv i mbylli dyert e kombëtares, reagon ashpër Myler

Vendimi i trajnerit të kombëtares gjermane, Joakim Lëv, për t’i mbyllur derën përfundimisht Zherom Boateng, Mats Humels dhe Tomas Myler, padyshim ishte një lajm që bëri bujë ditët e fundit. Pikërisht sulmuesi i bavarezëve, Myler, ka reaguar…

Bajerni reagon pas vendimit të Lëv: Jemi të irrituar

Bajerni i Mynihut ka reaguar ditën e sotme me anë të një deklarate për shtyp në lidhje me vendimin e bërë dje publik të Joakim Lëv për t’i mbyllur derën e kombëtares gjermane treshjes së baravezëve Myler, Mats Humels dhe Zherome Boateng.…