Sulmi i radhës ndaj Joakim Lëv: Gaboi totalisht, do ta paguajë!

0

Prej dy ditësh në Gjermani debati më i madh është ai mbi vendimin e trajnerit Joakim Lëv për t’u mbyllur derën e kombëtares tre lojtarëve më shumë eksperiencë si Boateng, Humels e Myler.

Një vendim i bujshëm, për lojtarë që nuk e kanë kaluar moshën 40 vjeç dhe janë ende të rëndësishëm, por mbi të gjitha Lëv është kritikuar për mënyrën si i përjashtoi, pa i paralajmëruar dhe duke mos e nisur revolucionin kur pritej, pas dështimit në Botëror.

Këtë gjë thekson edhe ish-mesfushori Ditmar Haman, i cili tashmë punon si opinionist për Sky dhe ka qenë mjaft i ashpër në deklaratat e tij.

“Nuk më besohej kur e lexova si lajm, mendova se diçka e rëndë mund të kishte ndodhur. Nëse është thjesht rinovim ekipi, pse nuk e nisi Lëv sapo u mbyll Kupa e Botës? Atëherë njerëzit do e kishin kuptuar”, thotë Haman.

“Ata lojtarë luajtën në Nations League, ndërsa tani dalin të panevojshëm për kombëtaren. Me duket e papranueshme, ata nuk e meritonin një trajtim të tillë.

“Lëv e dinte që kundër Francës dhe Holandës do ishin 4 ndeshje të vështira dhe nuk pati guxim të rinovonte ekipin atëherë, sepse duhej të mbronte vendin e punës. Tani  me një stil aspak të mirë, ai u thotë që nuk ka më nevojë për ta.

“Mendoj se pikërisht për këtë sjellje Lev do të ketë probleme, do t’i paguajë gabimet që po bën”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.