Browsing Tag

james pallota

Largimi dhe akuzat e Totit, Reagon Roma: Ja çfarë i ofruam

Françesko Toti njoftoi ditën e sotme largimin nga klubi i Romës pas plot 30 vitesh. Legjenda e verdhekuqve nuk i kurseu kritikat për drejtuesit amerikan të klubit, duke akuzuar ata për mospërfillje ndaj figurave që kanë shkruar histori për…

Oferta e parë, Alegri mbetet në Serie A?

Maks Alegri theksoi gjatë ditës së djeshme se mund të qëndrojë një vit pushim, por ofertat kanë nisur për trajnerin që do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit. Roma po kërkon prej kohësh një trajner të njohur. Verdhekuqtë kanë…

Jo vetëm PSG, Al-Khelaifi i fiksuar pas klubit italian

Prej kohësh qarkullojnë zërat e një interesimi arab për klubin e Romës. “Le Parisien” ka konfirmuar këtë lajm gjatë ditës së sotme, duke zbuluar detaje. Grupimi QSI (Qatar Sports Investmens) që kryesohet nga Naser Al-Khelaifi dëshiron të…

Shpërthen Palota: Zgjohuni e tregoni se keni k*qe!

Roma pësoi një humbje shokuese pasditen e sotme ndaj Napolit, me shifrat 1-4 dhe normalisht diçka e tillë nuk është pritur aspak mirë nga kreu i klubit, Xhejms Palota. Në një deklaratë për klubin, presidenti ka shpërthyer, duke thënë se…

Palota akuzon Monçin: Gënjeshtra! Ai kishte kontroll absolut

Një javë më parë, presidenti i Romës Xhejms Palota ndërmori masa drastike pas krizës së rezultateve që kishte pësuar klubi verdhekuq. Trajneri Euzebio Di Françesko u shkarkua, ndërsa u ndërpre dhe kontrata me drejtorin sportiv Monçi pas…