Browsing Tag

Ivan Gazidis

Projekti i ri i Milanit mund të nisë me befasinë e madhe!

Xhenaro Gatuzo, me gjithë pasionin dhe grintën që tregon teksa drejton Milanin, nuk pritet të vazhdojë sezonin e ardhshëm. Ivan Gazidis, drejtori i përgjithshëm kuqezi, po pregatitet për të sjellë në Milano atë që i nxorri kampion për herë…

Milani i Gazidis, plani revolucionar merr jetë këtë verë

Kualifikimi në Champions League nuk është më në duart e Milanit, që duhet të fitojë ndeshjet e veta dhe të shpresojë në humbjen e Atalantës ndaj Juventusit. Gjithsesi e sigurt është që në kampin kuqezi po përgatiten ndryshime madhore dhe…

Përzgjidhet trajneri i ri, sa shumë prapaskena te Milani!

Shumë zhurmë rreth Milanit këto ditë. Kuqezinjtë mund të mbyllin këtë verë bashkëpunimin me Xhenaro Gatuzon dhe kjo është diçka që është lënë të kuptohet kohët e fundit. Para se të mbyllet gjithçka me ish-mesfushorin do të duhet të gjendet…