Browsing Tag

Ilion Lika

Zyrtare | Tirana ruan eksperiencën, rinovon gardiani i portës

Shumë lëvizje te Tirana ditën e sotme. Pas zyrtarizimit të katër prurjeve, vjen lajmi se Ilion Lika ka rinovuar me klubin bardheblu. 39-vjeçari do të mbrojë ngjyrat e Tiranës edhe për një vit tjetër. Lajmi është bërë i ditur nga klubi në…

Lika qetëson Ze Marian, por halli është tjetër

Tirana duhet të bëjë autokritikë ndaj Teutës. Bardheblutë janë të dënuar për të fituar kundër durrsakëve, por kjo nuk do të jetë e lehtë, duke parë edhe atë që tregoi në fushën e blertë skuadra e Bledi Shkëmbit kundër Flamurtarit. Për…

Ze Maria me “dhimbje koke”, duhet të vendosë

Tirana po përgatitet ta nisë mbarë rikthimin në Superiore. Është me shumë rëndësi të merret një fitore bindëse kundër Kamzës të shtunën prej orës 19:45. Duhet një mesazh për tifozët, të cilët presin një Tiranë pretendente dhe sigurisht…