Browsing Tag

Hummels

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që këta dy klube kanë në kampioant. Drejtuesit e verdhezinvje janë në hapat e fundit të finalizimit të transferim të Mats…

Përjashtimi nga kombëtarja, Humels ka një peng të madh

Mats Humels ishte një ndër tre lojtarët që u përjashtuan bujshëm nga kombëtarja pak javë më parë, me trajnerin Joakim Lëv që njoftoi se Humels, Boateng dhe Muller nuk ishin më në planet e Gjermanisë. Megjithatë, Humels në një intervistë…

Rikthime me peshë te Bajerni, Kovaç me arsenal të plotë

Mats Humels dhe Sven Ulrajsh janë rikthyer në stërvitjen e Bajern Mynihut. Kthimi i dy lojtarëve dhe sidomos i mbrojtësit është një lajm mjaft i mirë për trajnerin Niko Kovaç. Të dy lojtarët prej disa javësh nuk kanë qenë në shërbimet e…

Humels ia vë fajin sulmit: Patëm me qindra raste

Mats Humels ka dhënë disa deklarata mjaft të çuditshme mbas takimit ndaj Holandës, ku katër herë kampionët e botës u mundën me rezultatatin e thellë 3-0 nga Holanda. “Humbëm 3-0 një ndeshje që duhet ta kishim fituar. Wshtë një çështje…

Levandovski e Humels nuk do të luajnë ndaj Leverkuzenit

Robert Levandovski e Mats Humels do të mungojnë në sfidën e nesërme në rifillimin e Bundësligës, kundër Bajer Leverkuzenit. Të dy titullarët e Bajernit janë të dëmtuar dhe trajneri Jup Hainkes ka konfirmuar se nuk do të jenë pjesë e…