Browsing Tag

Holanda

VIDEO | Dominim amerikan, SHBA shpallen kampione bote

Amerika vazhdon të mbajë statusin si “superfuqia” e futbollit të femrave. Përfaqësuesja e SHBA-së është shpallur kampione botë për të katërtën herë në historinë e saj. Amerikanet mundën Holandën në finalen e Botërorit të zhvilluar në Francë…

Roben merr vendimin drastik: I jap fund përfundimisht

Futbollisti i njohur holandez, Arjen Roben, ka lajmëruar dorëheqjen nga futbolli profesionist. 35-vjeçari ka bërë të ditur se ky vendim vjen si pasojë e dëmtimeve të shumta që ai ka pësuar gjatë viteve të fundit, eksperienca të cilat ai nuk…

Kuman rreshton Holandën, fillon misioni “Nations League”

Trajneri i Holandës, Ronald Kuman, ka përzgjedhur 23 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet e muajit qershor. Tekniku i “tulipanëve” ka menduar të mbajë grupin e njëjtë duke mos patur emra të rinj. Holanda do të zhvillojë fillimisht një…

Lëv: Kemi ende shumë punë për të bërë, ky fillimi i duhur

Gjermania e nisi me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”. Transferta ndaj Holandës rezultoi tepër e vështirë, por në fund mundi u shpërblye. Jokaim Lëv u shpreh shumë i gëzuar me lojën  e skuadrës së tij, por paralajmëroi se ka ende…

Van Dijk i magjepsur: Jam i lumtur që luaj përkrah De Ligt!

Holanda e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020, teksa një natë më parë shkatërruan me shifrat 4-0 Bjellorusinë. Si gjithmonë, në qendrën e mbrojtjes luajtën përkrah njëri-tjetrit Van Dijk dhe…