Browsing Tag

Herta

VIDEO | Hofenhejmi fitore me aromë europe, Herta në krizë

Hofenhejmi i shënoi Hertës së Berlinit nga një gol për pjesë për të siguruar fitoren e katërt në kampionat në pesë ndeshjet e fundit. Ky trepikësh e ngjit ekipin e Julian Nagelsman në vendin e gjashtë me 47 pikë, duke u kualifikuar për…

VIDEO / Vjen humbja e parë për Kovaç, Bajerni bie në Berlin

Pas barazimit në mesjavë ndaj Augsburgut, një surprizë akoma dhe më e hidhur u rezervua për tifozët e Bajernit në transfertën ndaj Hertës së Berlinit.  Kampionët e Gjermanisë pësuan humbjen e parë për këtë sezon dhe në rast të një fitoreje…