Browsing Tag

Gripshi

Gripshi: Nga mua pritet shumë, të ardhmen time e di presidenti

Nazmi Gripshi shënoi ndaj ish-skuadrës së tij Teutës në takimin e sotëm. Goli i sulmuesit të krahut i dha Skënderbeut një pikë që më së shumti vlen për të ngritur moralin e skuadrës që po kalon një moment krize. Futbollisti durrsak foli për…

Pjekuri dhe sjellje prej lideri, Gripshi “fluturon” ulët

Me numrin 10 në shpinë. Një sezon si protagonist te Skënderbeu i rinovuar, pas një viti të kaluar më së shumti në stol. Për “Gol pas Goli”, Nazmi Gripshi foli për të kaluarën te bardhekuqtë, por edhe për të tashmen, ku është kthyer në një…

Gripshi jashtë listës së Skënderbeut, UEFA gabon sërish

Para ndeshjeve kualifikuese kundër Makabit të Tel Avivit, UEFA publikoi listën e Tiranës dhe kishte gabuar, duke harruar emrin e Grent Halilit dhe kishte ngatërruar ditëlindjen e një futbollisti tjetër. Sot UEFA është përsëritur, sepse…