Gripshi: Te Skënderbeu ka rivalitet, të gjithë po japim maksimumin

0

Nazmi Gripshi e pranon se për të dhe pjesën tjetër të lojtarëve është shumë pozitive që ju ka ardhur momenti të zbresin në fushë. Në konferencën për shtyp, mesfushori thekson se me kalimin e ndeshje gjendja e lojtarëve do të jetë akoma dhe më e mirë: “Kemi rritje, por është e vërtetë se jemi lojtarë që nuk kemi pasur minuta dhe nga ndeshja në ndeshje po aktivizohemi për të dhënë më të mirën tonë për këtë skuadër”.

Ndeshja e radhës për Skënderbeun është sfida me Tiranën, por 21-vjeçari nuk e diferencon nga pjesa tjetër e skuadrave, duke vënë theksin tek fakti se ky kampionat ka shumë rivalitet: “I kampionat është shumë i fortë dhe të gjitha ndeshjet kanë rivalitet, pavarësisht se kë skuadër do të kemi përballë”.

Sa i përket konkurrencës, Gripshi është i sinqertë duke thënë se tek juglindorët konkurrenca është e fortë, por kjo gjë i bën mirë skuadrës:” “Rivaliteti është kryesor tek një skuadër dhe Skënderbeu ka gjithnjë rivalitet. Unë po jap më të mirën tim. Si unë ashtu dhe Krasniqi, Oto Xhon, Bregu, Fili”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.