Browsing Tag

Gjirokastër

Afrime te Luftëtari, rikthehet një sulmues

Luftëtari ka nisur prej disa ditësh përgatitjet për sezoni e ri. Trajneri i ri i bluzinjve, Klevis Dalipi, po stërvit një pjesë të pakët të lojtarëve që kanë mbetur nga grupi i sezonit të kaluar, ndërsa pjesa tjetër e futbollistëve ndodhen…

Luftëtari ndryshon mendje, shtyhet grumbullimi

Një javë më parë klubi i Luftëtarit njoftoi se grumbullimi i parë i skuadrës do të zhvillohej më me datë 15 korrik. Megjithatë, nuk ka ndodhur kështu. Lojtarët e skuadrës gjirokastrite duhet të presin edhe disa ditë pasi në drejtim të tyre…

Luftëtari gjen sulmuesin, armiku i Tavos drejt stolit

Klubi i Luftëtarit i ka dhënë fund periudhës së pushimeve. Me anë të një njoftimi të bërë në rrjetet sociale është bërë e ditur se skuadra gjirokastrite do të fillojë grumbullimin më datë 15 korrik. Në njoftim klubi ka zbuluar dhe…

Ahmataj: Përgëzoj Memën, Tirana na bllokoi sulmin

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të gjysmëfinales së Shqipërisë. NDESHJA –“Duhet të rikthehemi shumë në kohë që të gjejmë një gjysmëfinale që…

Lazaj: Kastriotin e mundim, kemi gabuar me Bojom

Artan Lazaj, përfaqësuesi ligjor i klubit të Luftëtarit, ishte i pranishëm në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”. Zyrtari i klubit gjirokastrit u shpreh se skuadra e tij tashmë e ka luftën me Skënderbeun dhe jo me Tiranën e Kastriotin.…

Ahmataj: Ja çelësi i suksesit! E vërtetuam që nuk ka aleancë

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”. Tekniku elbasanas ka vlerësuar lojën e skuadrës së tij, por për Ahmatajn situata e Luftëtarit është ende shumë e vështirë dhe djemtë e tij duhet…

Mezani: Kishim shumë presion, tani jemi më të qetë

Trajneri i Luftëtarit Gentian Mezani u shpreh shumë i kënaqur me lojën skuadrës së tij në fitoren ndaj Kamzës. Në intervistën për “Gol pas Goli” në “SuperSport”, Mezani tha se fitorja vlen më së shumti për të larguar presionin e madh të…

Mezani: Këtu për një projekt afatgjatë, ja çfarë më bindi

Gentian Mezani është prezantuar si trajneri i ri i Luftëtarit. Tekniku vlonjat pason në këtë post sllovenin Milosh Kostiç, i cili në katër ndeshjet e para në Superiore nuk arriti të merrte qoftë edhe një pikë për skuadrën gjirokastrite.  …

Kostiç merr një lajm të mirë, i vjen sulmuesi

Luftëtari është në kërkon të fitores së parë në kampionat, ndërkohë që së fundmi ka një lajm të mirë për trajnerin Milosh Kostiç. Në Shqipëri ka mbërritur edhe sulmuesi Ismael Dunga, i cili ishte federuar me gjirokastritët. Për efekt…