Browsing Tag

Giuseppe Marotta

Marota: Të lumtur me punën e Kontes, ja si e qetësuam

Xhuzepe Marota vazhdon punën për t’i dhuruar Antonio Kontes përforcimet e kërkuara dhe të nevojshme. Administratori i deleguar i Interi ka folur për Sportmediaset, duke u ndalur te merkato dhe puna e trajnerit të ri. Zikaltrit barazuan…

Presidenti vendos veton, “tym i bardhë” tek Interi

Fitorja në derbi ka ardhur në momentin më të mirë për Interin. Zikaltrit treguan forcë të madhe përballë kuqezinjve të Gatuzos, duke siguruar një trepikësh të rëndësishëm për objektivin Champions. Atmosfera është shumë pozitive, ndërsa…

Palët drejt pajtimit, por Ikardi duhet të bëjë diçka!

Takimi midis Xhuzepe Marotës nga njëra anë dhe Mauro Ikardit e Uanda Narës në anën tjetër ka sjellë rezultate pozitive. Administratori i deleguar i Interit u takua me sulmuesin dhe gruan-agjente të tij për të gjetur një zgjidhje. I…

Prapaskena e bujshme, Interi mendon për trajnerin e ri

Humbja e mbrëmshme kundër Kaljarit ka zhytur Interin në krizë. Objektivi i kualifikimit në Champions është në rrezik dhe Milani e Roma mund t’i parakalojnë në renditje zikaltrit, nëse fitojnë ndeshjet kundër Sasuolos dhe Lacios. Luçiano…

Marota: Do e sqaroj Spaletin, rinovimi i Ikardit aspak problem

Goli i Lautaro Martinez i dhuroi tre pikë të rëndësishme Interit, që është rikthyer te fitorja. Luçiano Spaleti reagoi pas ndeshjes kundër Parmës, vlerësoi paraqitjen e djemve të tij dhe u ndal te Mauro Ikardi. Trajneri i zikaltërve foli…

Marota nis bisedimet, Interi gati për rikthimin e madh

E ardhmja e Luçiano Spaletit si trajner i Interit është në dyshim. Rezultatet negative, eliminimi nga Champions Liga dhe Kupa e Italisë, si dhe mos menaxhimi i mirë i grupit të lojtarëve po shtyjnë drejtuesit të shohin për një alternativë…

Junajtid në sulm, tenton ribashkimin e dyshes së lavdishme

Largimi i Bepe Marotës nga Juventus ishte një lajm që bëri bujë të madhe, pasi drejtori i bardhezinjve ishte një ndër emrat më të rëndësishëm të ringritjes së Juventus në elitën e futbollit italian dhe evropian. Ditët e fundit po…