Browsing Tag

Fiorin Durmishaj

FSHF nuk e pengon dot, Durmishaj zyrtarisht i Greqisë!

Shqipëria ka dhënë “OK”-in dhe Fiorin Durmishaj do të mund të luajë me Greqinë, që dje mposhti Lihtenshtejnin me rezultatin e pastër 0-2. Grekët përballen të martën me Bosnje Hercegovinën dhe dëmtimi i Kostas Mitroglu ka bërë që Angelos…

Greqia publikon listën, a është grumbulluar Durmishaj?

Greqia luan me Lihtenshtejnin më 23 mars, ndërsa tre ditë më pas përballet me Bosnje Hercegovinën.  Trajner Angelos Anastasiadis ka përzgjedhur lojtarët për këto dy sfida të kualifikueseve të “EURO 2020” dhe bie në sy mungesa e Fiorin…

Durmishaj i vë vulën: Nuk kafshohet dora që të ushqen!

Fiorin Durmishaj ka vendosur të flasë dhe duket se e ka bërë zgjedhjen e tij. Sulmuesi i Panionios, i cili deri para pka kohësh mbronte ngjyrat e Shqipërisë, teksa është aktivizuar me kombëtaren U21, ka vendosur të luajë për Greqinë. Nuk e…

Durmishaj bind, 400 mijë euro në tavolinë

Fiorin Durmishaj është një nga shënuesit më të mirë shqiptarë nëpër Europë. Sulmuesi ka realizuar deri më tani gjashtë gola me fanellën e Panionios dhe për të interesimi nga klube të ndryshme nuk mungon. Gjithsesi duket se e ardhmja e tij…

VIDEO | Celina “magjik”, Durmishaj ngushëllon veten me gol

Fiorin Durmishaj vijon momentin e mirë. Lojtari kuqezi ka shënuar përsëri me Panionisin, ku për fat të keq ekipi i tij është mposhtur me shifrat 3-1 nga Janina e Andi Lilës. 22-vjeçari shënoi golin e barazimit të përkohshëm në minutën e…

VIDEO | Durmishaj gol, mesazh për Kristian Panuçin

Fiorin Durmishaj është rikthyer te goli. Sulmuesi 21-vjeçar ka realizuar golin e tretë në takimin Panionios-Panetolikos, që u fitua me rezultatin 3-0 nga skuadra e sulmuesit shqiptar. Një javë më parë lojtari i Shpresave asistoi, ndërkohë…