Pretendon se Mesi ka ndërhyrë në formacion, ylli i Barçës kërkon largimin

Nelson Semedo dhe Serxhi Roberto gjatë gjithë sezonit kanë diksutuar formacionin në krahun e djathtë të…

Barcelona bën prapakthehu: Valverde qëndron, largohen… 9 futbollistë!

Ernesto Valverde ishte shumë pranë shkarkimit, por Barcelona ka bërë prapaktheu në momentin e fundit. Josep…

Barcelona zgjedh të ndryshojë dhe shkarkon Valverden, ja kush e pason

Eliminimi i papritur nga Liverpuli në gjysmëfinalen e Champions Ligës vuri në rrezik pozitat e Ernesto…

Valverde: Të paktën shkuam në finale

Ernesto Valverde nuk u duk shumë i shqetësuar nga humbja në finalen e Kupës së Mbretit.…

Mesi: Liverpulin e kam ende në kokë, një goditje e madhe!

Leo Mesi për herë të parë pas disfatës së rëndë ndaj Liverpulit është kthyer të flasë…

Kuman në ambientet e “Camp Nou”, Valverde drejt largimit?”

Ernesto Valverde e ka humbur besimin e tifozëve pas asaj përmbysje të Liverpulit në “Anfield”. Përmbysje…

Turpërimi në Champions, Barcelona me trajneri të ri?

Humbja 4-0 me Liverpulin ishte katastrofike dhe presidenti Josip Maria Bartomue

Valverde: Asgjë s’ka mbaruar, nuk e harrojmë çfarë na bëri Roma

Trajneri  i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur për mediet në përfundim të takimit të parë të…

Valverde: Kemi mësuar nga eliminimi i vjetshëm, ja ç’më frikson te Junajtid

Ernesto Valverde nuk mundi ta çonte Barcelonën në gjysmëfinalet e Champions-it të kaluar. Në provën e…

Valverde: Oblak ishte i jashtëzakonshëm, ju tregoj këshillat që i dhashë ekipit!

Ernesto Valverde është ndalur të flasë pas fitores 2-0 ndaj Atletikos në “Camp Nou”. Golat e…

Barcelona pa një yll ndaj Atletikos, rrezikon edhe Junajtid

Ernesto Valverde ka konfirmuar se Osman Dembele nuk është i gatshëm për ndeshjen e sotme, madje…

Valverde: Ishte një ndeshje e çmendur, sigurisht që varemi nga Mesi!

Ernesto Valverde ka folur pas ndeshjes që ekipi i tij barazoi në transfertën ndaj Vilarealit. Ishte…

Valverde: Ka vetëm një rrugë për Barcelonën, ja situata e Dembele

Barcelona duhet të mundë Lionin dhe të sigurojë kalimin në fazën çerekfinale të Champions League. Katalanasit…

Fjalët e para pas rinovimit, Valverde: Dua që njerëzit të argëtohen me Barcelonën time

Barcelona ka firmosur me trajnerin Ernesto Valverde një kontratë të re deri në sezonin 2019-20, duke…

Valverde: Ndeshje pa favoritë, nuk varemi nga Mesi!

Barcelona dhe Reali i Madridit do të përplasin brirët mbrëmjen e nesërme në “El Clasicon” e…

Dëmtim dhe rekord, Leo Mesi rrezikon duelin e përjetshëm

Barcelona nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 kundër Valencias në shtëpi. Atletiko e Madridit…

Valverde: Kupa nuk është prioritet, ja ku na duhet të ndërhyjmë në merkato

Ernesto Valverde u vu në qendër të kritikave pas humbjes 2 – 0 të Barcelonës ndaj…

Valverde nuk mban sekrete, sqaron çështjen e kontratës dhe merkaton e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverte nuk ka “dribluar” pyetjet e gazetarëve në lidhje me të ardhmen…

Kontrata e Valverdes dhe rikthimi i Nejmar, presidenti i Barcelonës sqaron gjithçka

Presidenti i Barcelonës, Zhozep Maria Bartomeu, ka dhënë një intervistë për gazetën katalanase “SPORT”, ku ka…

Valverde: Gati për zgjatjen e kontratës, do luftojmë për titull me… Realin

Barcelona viziton nesër në mbrëmje Getafen me synimin për ta nisur me fitore vitin 2019. Ernesto…

Valverde i sinqertë: Ja pse zgjodha Murijon

Blerja e parë për merkaton e dimrit ishte ajo e mbrojtësit të Valencias, Xhejson Murijo. Skuadra…

Prapaskena Mesi-Valverde: Shansi i Malkom, goli kundër Interit dhe lotët e çlirimit

Braziliani Malkom ishte një nga lojtarët më të kërkuar të merkatos së verës. 21-vjeçari shkëlqeu me…

Valverde: Ndeshja është vendimtare, Interi ka shpirt fitues

Barça mori një triumf me përmbysje në fundjavë në fushën e Vajekanos dhe tashmë është radha…

Valverde: Kriza e bën më të fortë Realin, “El Clasico” më e madhe se Mesi dhe Ronaldo

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur para gazetarëve në daljen për shtyp në prag të…

Valverde: Interi në formë, është normale të kemi varësi ndaj Mesit

Barcelona pret nesër Interin në “Camp Nou” në një takim ku të dyja skuadrat do të…

Valverde: Mesi nuk vrapon? Ju duket juve!

Barcelona arriti një fitore të rëndësishme në Champions në mesjavë, ku mposhti Totenhemin në Angli. Djemtë…

Valverde motivon ekipin: Nesër do bëjmë një ndeshje të madhe

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, foli para gazetarëve në konferencën për shtyp që i paraprin takimit…

Autokritika e Valverdes: Kam përgjegjësi për situatën e vështirë

Barcelona ka arritur të marrë vetëm një pikë në dy ndeshjet e fundit në kampionat. Barazim…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online