Browsing Tag

Erjon Brace

Duka nuk duron më, tani në gjyq me Erjon Braçen

Replikat kanë qenë të shumta mes Erjon Braçes dhe Armand Dukës. Deputeti socialist nuk i ka kursyer shpesh herë kritikat ndaj kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërkohë që tanimë do të ketë një betejë ligjore. Sipas…

Miratohet projektligji, lojërat e fatit monopol shtetëror

Qeveria nuk ndalet, pasi projektligji për mbylljen e Kazinove dhe Basteve Sportive ka kaluar në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave. Aty është miratuar gjithçka dhe tashmë lojërat e fatit pritet të jenë një monopol shtetëror. Ligji i ri i…