Browsing Tag

Ergys Kace

Kaçe: Islanda? Ka vetëm një mënyrë për ta mundur!

Ergys Kaçe, mesfushori i kombëtares, ka dalë sot në një konferencë për shtyp për të folur në lidhje me ndeshjet kualifikuese të EURO 2020 kundër Islandës dhe Moldavisë.  “E dimë që Islanda është ekip i fortë dhe ka lojtarë të mirë. Edhe ne…

Hapet merkato, të reja për dyshen e kombëtares

Me fundin e sezonit vjen dhe hapja e merkatos, që ka nisur me të reja, sidomos nga legjionarët. Ergys Kaçe e ka përfunduar aventurën e tij te Panathinaikosi. Mesfushori i Kombëtares sonë do të rikthehet përsëri te kampionët e PAOK-ut, pasi…

VIDEO I pafati Kaçe, traversa i mohon një gol fantastik

Ergys Kaçe luajti për 90 minuta në takimin midis Panathinajkosit dhe Ksanthit. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2 – 2, me ekipin vizitor që barazoi shifrat në minutën e shtatë të kohës shtesë. Mesfushori shqiptar ishte shumë pranë shënimit…

Basha dhe Kaçe ndahen në paqe, Manaj e nis nga stoli

Tre shqiptarë kanë luajtur në takimin midis Aris dhe Panathinakos.  Dy mesfushorët e kombëtares Migjen Basha dhe Ergys Kaçe u vunë përballë njëri-tjetrit që nga minuta e parë, ndërsa Mërgim Mavraj u fut si zëvendësues gjatë pjesës së dytë.…

Ndoj asist me Breshian, Latifi fiton derbin kundër Hasanit

Emanuele Ndoj ka qenë protagonist sot me Breshian, teksa ka asistuar në golin e parë të shënuar prej ekipit të tij. Në minutën e 14-të mesfushori mirditor ka shërbyer për Torregrosa, i cili shënoi golin e barazimit 1-1. Në fund Breshia…

Vazhdon tallja, Ergys Kaçe në kombëtare

Në FSHF as që e vënë ujin në zjarr. Nuk ka rëndësi çfarë shkruan, nëse kritikon, apo nëse njerëzit që punojnë aty nuk bëjnë atë që duhet dhe e kanë detyrim. Pas largimit të Eros Grerzdës nga kombëtarja para ndeshjes me Izraelin, tanimë kemi…