Browsing Tag

Emeri

Krisja Ozil-Emeri, gjermani jep versionin e tij

Mesut Ozil sezonin e kaluar ishte hija e vetvetes me Arsenalin. Mesfushori nuk arriti të lërë gjurmë pas dëmtimeve të shumta. Një tjetër faktor që ndikoi në paraqitjet e dobëta të gjermanit, sipas medieve, ishte marrëdhënia jo e mirë mes…

Plas tek Arsenali, zbulohet sherri midis Emeri dhe Ozil

Mesut Ozil po kalon periudhën më të errët të karrierës së tij. Ky vit ka qenë mjaft i dobët për turko-gjermanin. Statistikat e tij dhe lëvizjet e kota në fushë shprehin gjithçka. 30-vjeçari ka hasur vështirësi për të gjetur minuta nën…

Emeri: Kualifikimi i hapur, në futboll s’ka vend për frikë

Arsenali do të ndeshet nesër në “San Poalo” ndaj Napolit. Të zotët e shtëpisë kanë për detyrë të shlyejnë paraqitjen zhgënjyese të ndeshjes së parë, ku u mundën 2 – 0. Trajneri i “topçinjve” e pranon se një ekip me cilësinë e Napolit është…

Ramsei te Juventus, flet edhe Emeri: E respektoj!

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri ka folur për mediat britanike sot, ku u ndalua më shumë te marrëveshja e arritur mes Juventusit dhe mesfushorit të tij, Aron Ramsei. Tekniku spanjoll ishte ai që vendosi për të mos i rinovuar kontratën,…

Rekordmeni Unai Emeri , askush si ai në Europa League

Profesioni i trajnerit nuk të jep asnjëherë siguri dhe në mëngjes mund të zgjohesh dhe të jesh i pushuar. Në të tilla kushte është e vështirë që të vësh rekorde. Gjithsesi, Unai Emeri është mësuar që të jetë gati çdo edicion pjesëmarrës në…

Plas tek Arsenali, Ozil përjashtohet pas debatit me trajnerin

Mesut Ozil nuk ishte grumbulluar për ndeshjen që ekipi i tij kishte me Uest Hemin. Lajmi u mor vesh vetëm pak orë para fillimit të takimit dhe fillimisht u fol se gjermani kishte rënë pre e një viroze. Por, e vërteta është shumë më e errët.…

Emeri: Respekt për Bajernin, por ne duam vendin e parë!

Trajneri i PSG-së, Unai Emeri, duke folur për sajtin zyrtar të klubit dje theksoi se grupi B i pëlqen dhe se skuadra e tij mund t’ia dalë edhe të kualifikohet si vend i parë. “Jam i kënaqur me shortin. Mbi të gjitha, për të qenë…