Browsing Tag

El Clasico

Ndërrohet gjyqtari, ja kush do ta drejtojë “El Clasico”-n

Undiamo Majenko do të jetë arbitri i ”El Clasico”-s së të shtunës, që do luhet për llogari të La Ligas. Federata Spanjolle e futbollit kishte caktuar si gjyqtar të klasikes Hernandez Hernandez, por ky i fundit ka shfaqur një problem fizik…

PJESA E PARË | Kutinjo dhe Suarez fundosin Realin

Barcelona e ka pasur shumë të lehtë të çajë mbrojtjen e zhytur në krizë të Real Madrid. “Camp Nou” shpërtheu në festë në minutën e 11-të, teksa një kundërsulm perfekt i katalanasve shtangu kundërshtarët nga kryeqyteti spanjoll. Filipe…