Browsing Tag

Egzon Binaku

Kolaj dopietë me Sasuolon, Binaku rikthehet titullar

Sulmuesi i kombëtares shpresa, Aristidi Kolaj, ka qenë autori i një dopiete në fitoren 10 – 1 të Sasuolos ndaj amatorëve të Çiliverge Mazanos. Sulmuesi 20-vjeçar ka qenë një ndër lojtarët më të dalluar të ekipit primavera të klubit emilian.…

Dy muaj jashtë, Binaku shijon minutat e para pas dëmtimit

Egzon Binaku nuk e ka nisur siç duhet aventurën e tij te skuadra e Norkoping. Në javët e para mbrojtësit shqiptar iu desh të rifitonte nivelet e duhura të fitnesit, ndërsa sapo kishte filluar të fuste këmbët në formacion, një dëmtim…

Buzëqeshin Bakaj e Binaku, e kundërta me Çekiçin e Qosen

Raundi i parë i kualifikueseve të “Europa League” riktheu në fushë disa nga futbollistët shqiptarë që aktivizohen në skuadra nga çdo cep i Europës. Elis Bakaj iu kënaq fitores, teksa skuadra e tij, Shaktar Soligorsk, mundi 1 -0 maltezët e…

Lista drejt ndryshimit, tre lojtarë shqetësojnë kombëtaren

Lista me 29 lojtarët e grumbulluar nga Edi Reja duket se do të ndryshojë duke filluar nga dita e nesërme. Futbollisti që shqetëson më shumë kampin kuqezi është Ledian Memushaj. Mesfushori vlonjat nuk ia ka dalë të përfundonte stërvitjen e…

Binaku feston, Ajeti e Sadiku ditë “jo” në Zvicër

Ajo miqësore e mallkuar me Herenvenin vazhdon ta bëjë të vuajë sulmuesin Armando Sadiku. Sulmuesi, i cili këputi ligamentin gjatë verës së shkuar kur ishte pjesë e Levantes, nuk po gjen dot veten as në Zvicër. Lugano e transferoi në janar…

Debutimi po vonon, Binaku shuan heshtjen dhe tregon problemin

Egzon Binaku u transferua një muaj më parë te skuadra e Norkoping. Minutat për shqiptarin te Malmo ishin të pakta dhe kalimi në një ekip të një stature më të vogël u gjykua si vendimi i duhur nga vetë lojtari dhe klubi. Mirëpo 23-vjeçari…

“E ndiqnim prej kohësh”, transferohet Egzon Binaku

Egzon Binaku ka ndryshuar skuadër dhe nuk do të jetë pjesë e Malmos në vazhdim. Mbrojtësi i majtë do të jetë pjesë e Norrkonping, edhe pse kishte edhe dy vite kontratë me Malmon. Nuk bëhen me dije detaje të marrëveshjes. Një vit më parë…

Dëmtimet sërish problem, Panuçi me “dhimbje koke”

Shqipëria luan të premten me Turqinë, ndërsa tre ditë më pas me Andorrën. Kuqezinjtë janë grumbulluar që dje dhe sot nisin përgatitjet. Sikurse raporton Supersport, janë disa lojtarët me probleme para ndeshjes me turqit. Për Egzon…

Shqipëri e cunguar, tre lojtarë lënë grumbullimin

Shqipëria luan nesër kundër Uellsit në “Elbasan Arena” prej orës 20:00, ndërkohë që për trajnerin Kristian Panuçi ka probleme. Grupi i futbollistëve është cunguar edhe më shumë, pasi do të jenë disa mungesat. Përballja me Skocinë ka lënë…

Zbërthehet Armand Duka: Binaku, Strakosha dhe… Skocia

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptarë të Futbollit, u shfaq i kënaqur pas fitores me Izraelin në Nations League. Në një intervistë të dhënë për Ora News, Duka analizoi fitoren e fundit, veçoi Binakun dhe Strakoshën, ndërkohë që foli edhe…