Browsing Tag

dunga

Dunga: Bukur t’i shënosh Partizanit, ja pse zgjodha Tiranën

Ismael Dunga është një nga afrimet cilësorë të Tiranës, që këtë sezon kërkon titullin kampion. Sulmuesi nga Kenia, pasi ka firmosur për bardheblutë dhe gjithçka është bërë zyrtare, ka treguar edhe pse zgjidhi të ishte pjesë e 24 herë…

Tirana nuk ndalet, akord me bomberin e Superiores

Përforcimet s’kanë të ndalur te Tirana. Pas firmave me treshen e Flamurtarit, Batha, Kale, Torasa, bardheblutë synojnë të përforcojnë repartin e sulmit me një emër të njohur të kampionatit shqiptar. Teksa bisedimet me Majkëll Ngo janë…

Kukësi në fushë, ka shumë fytyra të reja

Kukësi zbret në fushë dhe në urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka janë vënë pjesa më e madhe e lojtarëve që e mbyllën kampionatin e shkuar. Në seancën e parë ka edhe fytyra të reja, mes tyre edhe një nga lojtarët që ka spikatur me Besëlidhjen.…

VIDEO | Gol i anuluar në Fushë-Krujë, shikoni rastin

Luftëtarit iu anulua një gol në minutën e dytë të kohës shtesë në takimin ndaj Kastriotit. Arbitri kryesori Enea Jorgji e konsideroi të pavlefshëm golin e kenianit Dunga për shkak të një pozicioni jashtë loje. Vendimi i gjyqtarit…