Browsing Tag

Dudelanzh

Mici i bindur: Shkëndija kualifikohet, e përmbysim humbjen

Mbrojtësi Gledi Mici është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Shkëndija e Tetovës. Mëngjarashi, i cili ka pasur shumë eksperienca edhe në Superiore, ka qenë pjesë e skuadrës që ka udhëtuar në Luksemburg, ku do të luhet ndeshja e kthimit…

Surpriza Dudelanzh dhe diferencat e frikshme me Milanin

Thuajse çdo vit, kualifikueset e Europa League sjellin skuadra surprizë. Edicionin e kaluar ishin suedezët e Ostersund që lanë me gojë hapur Europën, teksa eliminuar Gallatasarajin e PAOK-un. Këtë vit stafetën e ka marrë Dudelanzh.…

Dudelanzh paralajmëron Milanin, Topmëler: Nuk ju kemi frikë!

Dino Topmëler me siguri është i emocionuar para ndeshjes me Milanin. Trajneri i Dudelanzh e di që skuadra e tij ka një ndeshje të vështirë, por ka besim te skuadra e tij. Për të shkuar në grupet e Europa League u është dashur të punojnë…