Browsing Tag

Didier Drogba

Heroi i 2012-ës: Junajtid mund të imitojë Çelsin e Di Mateos

Mançester Junajtid pret sonte në orën 21:00 në “Old Trafford” Barcelonën e Leo Mesit. Pavarësisht inferioritetit të anglezëve, ka shumë njerëz që kanë besim te Solskjaer dhe djemtë e tij. Një nga ata është legjenda e Çelsit, Didier Drogba.…

Drogba qetëson tifozët: Hazard largohet si një legjendë

E ardhmja e Eden Hazard po duket gjithmonë e më larg Çelsit. Belgu është shumë pranë kalimit te Real Madrid. Dy klubet ndodhen në fazën e negociatave dhe me shumë gjasa marrëveshja do të kryher për një shumë që i kalon 100 milionë eurot.…

Befasohet Drogba, dedikim i veçantë nga… Bajerni i Mynihut

Maj 2012. Bavarezët në lot, Çelsi ngriti në qiell për herë të parë trofeun e Champions League. Protagonist i padiskutueshëm ishte sulmuesi Didie Drogba, duke shënuar golin e barazimit në fund të takimit. Më pas realizoi edhe penalltinë e…

Zyrtare, “vrasësi” afrikan tërhiqet nga futbolli

Pak kohë më parë, Didier Drogba u shpreh se “më ka pëlqyer gjithmonë të luaj futboll, por në moshën 40-vjeçare është koha për t’i dhënë fund. Kam nevojë për kohë për projekte të tjera personale”. Sulmuesi i famshëm nga Bregu Fildishtë i ka…

Drogba nuk e humbet nuhatjen e golit, rekord dhe trofe në USL

Didier Drogba festoi me 11 mars 40-vjetorin e lindjes, por sulmuesi nga Bregu i Fildishtë nuk ka ndërmend të ndalet së shënuari. Ai vazhdon të aktivizohet me “Phoenix Rising”, ekip që konkurron në divizionin e dytë të futbollit amerikan…