Browsing Tag

denimi

Skualifikim dhe gjobë, merret vendimi për Leo Mesin

Më në fund është marrë vendimi në lidhje me deklaratat e forta të Leo Mesit në Kupën e Amerikës. Ylli argjentinas nuk e përmbajti veten pas humbjes kundër Brazilit në gjysmëfinale dhe ndëshkimit me të kuqe në finalen për vendin e tretë…

Goditje fatale, klubi i njohur italian në Serie D

Këshilli Federal i FIGC (federata italiane e futbollit) ka marrë një vendim në lidhje me Palermon. Klubi sicilian është përjashtuar nga Serie B  për shkak të parregullsive në deklarimet e bilanceve vjetore dhe do ta nisë sezonin e ardhshëm…

Vjen “furtuna”, ylli i Milanit mbyll sezonin!

Lukas Paketa e teproi me prekjen e arbitrit dhe e ka pësuar keq. Braziliani i Milanit u ndëshkua me të kuqe në ndeshjen e mbrëmjes së kaluar kundër Bolonjës. Tensioni i madh dhe ndërhyrjet e ashpra e acaruan lojtarin ofensiv, i cili nuk…

UEFA toleron, i heq dënimin sulmuesit të Arsenalit

Skuadra e Arsenalit mori një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e së dielës kundër Mançester Junajtid, por kundër Renes në “Europa League”, u turpërua me rezultatin 3-1. Në atë sfidë, mungoi sulmuesi Lakazet, i cili u ndëshkua me karton…

CAS korrigjohet: Skënderbeu ka apeluar, gjyqi në pranverë

Një email i ardhur nga zyra e komunikimit pranë “CAS” si përgjigje mbi kërkesën për informacion të bërë nga “News24”, në lidhje me datën e zhvillimit të seancave të apelit për çështjen e dënimit të klubit të Skënderbeut, shkaktoi me të…