Browsing Tag

Demat

Partizani mbyll përgatitjet, lajme të mira për “Demat”

Partizani ka mbyllur përgatitjet për sfidën e kthimit kundër Sherif Tiraspolit dhe skuadra kampione e Shqipërisë duket gati. Nën urdhrat e italianit Lerda, “Demat” kanë kryer sot seancën e fundit stërvitore para Sherifit, në Kamzë. Të…

Tomori: Skuadra ka punuar shumë, ja pikat e forta të Solomon

Genc Tomori, drejtori i akademisë së Partizanit, ka folur për ndeshjen kundër Karabakut që do të startojë pak ccaste më vonë. Tomori foli për RTSH Sport, ku preku disa tema: “Është një rezultat 0-0 që u mor në Shqipëri me një pjesë të…

Rama: Nuk ka çështje “Trashi”, sot treguam karakter!

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, foli për gazetarët e pranishëm në “Selman Stermasi” pas ndeshjes me Karabakun, ku u shpreh: "Siç e kam thënë dhe më përpara, në letër janë një ekip më i fortë se ne. Vlerën që e kanë, janë tre herë më të…

Shpërndarja interesante e golave, Partizani i paparashikueshëm

Partizani po udhëheq kampionatin shqiptar prej shumë javësh tashmë dhe nuk ka lëvizur për asnjë moment nga kreu i tabelës. Duket se ky do të jetë viti i të kuqve dhe shihen si pretendentë absolutë për të fituar titullin kampion këtë sezon.…

Zyrtare, Partizani nënshkruan me mesfushorin Kevin Mombilo

Partizani ka afruar sot një tjetër futbollist mesfushor. Bëhet fjalë për Kevin Mombilo, 25-vjeçari finlandez që luan në krahun e djathë të mesfushës. Klubi zyrtarizoi sot afrimin e Mombilos, i cili ka luajtur për disa skuadra të njohura në…

Zyrtare | Dilaver Duka vishet i kuq, nënshkruan me Partizanin

Dilaver Duka është lojtari më i ri i Partizanit. Mesfushori 29-vjeçar ishte i pranishëm në fazën përgatitore të “Demave”, që e kryen në Antalia. Fillimisht, Duka ishte në provë te skuadra kryesuese e kampionatit dhe me ndeshjet e tij…