Browsing Tag

Dejan Lovren

Objektivi i madh i mbrojtjes, Milani merr lajmin e mirë

Negociata kanë nisur dhe akordi mund të arrihet. Milan dhe Dejan Lovren janë afër njëri tjetrit. Kuqezinjtë kërkojnë një mbrojtës me eksperiencë për të formuar një dyshe të fortë me kapitenin Romanjoli. Kroati është ndër të preferuarit.…

UEFA nuk harron, vendimi për kroatin krijon precedent!

UEFA ka vonuar, por ka vendosur të mos e falë Dejan Lovren, mbrojtësin e Liverpulit dhe kombëtares kroate. 29-vjeçari u bë pjesë e batutave dhe thumbimeve me Sergio Ramosin e Realit, ndërsa kulmi arriti në mbrëmjen e 15 nëntorit. Kroacia…

Vazhdon “telenovela” Ramos-Lovren, vjen reagimi i spanjollit

Vazhdon “lufta” mes Sergio Ramos dhe Dejan Lovren. Palët janë përfshirë në një debat mes tyre, ndërsa tashmë ka ardhur reagimi i kapitenit të Realit të Madridit. Pa fjalë, pa ofendime, mjafton vetëm shtypja e një butoni në rrjetet sociale…

Nga Kroacia vjen “bomba”, Lovren rrezikon 5 vjet burg!

Dejan Lovren rrezikon 5 vite burg. Mbrojtësi i Liverpul dyshohet se ka dhënë deklaratë të rreme në gjyqin ndaj ish-drejtor ekzekutiv të Dinamo Zagreb, Zdravko Mamiç. Lovren u thirr të dëshmonte në gjykatë për sa i përket marrëveshjes së tij…