Browsing Tag

De Rossi

Një legjendë më pak, De Rosi merr vendimin final

Daniele De Rosi u ndje i tradhtuar kur Roma nuk pranoi të rinovonte kontratën e tij. Pavarësisht moshës së madhe, ofertat nuk kanë munguar për mesfushorin italian. Boka Xhuniors, Xhenoa dhe Fiorentina shfaqën interes. Megjithatë, një lajm i…

Merkatoja e Milanit “zjarr”, Maldini ka gati 3 goditje!

Milani duket se do të jetë një ndër ekipet më aktive këtë merkato, me kuqezinjtë që janë përfolur për të nënshkruar me disa lojtarë. Posti i drejtorit sportiv, duket se i ka dhënë edhe më shumë liri Paolo Maldinit, me këtë të fundit që po…

De Rosi sfidon moshën, Roma ka gati “dhuratën”

Daniele De Rosi ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e vuajtur që ekipi verdhekuq siguroi në transfertën e veshtirë ndaj Torinos. Vështirë të besohet se kapiteni 35-vjeçar ka debutuar plot 17 vite më parë me klubin e…