Browsing Tag

De Bruyne

De Brujne kthehet, shkëlqen dhe… dëmtohet!

Mançester Siti ka marrë një lajm shqetësues këtë të enjte, pasi mesfushori Kevin De Brujne ka pësuar një dëmtim në gju në sfidën e Kupës së Ligës kundër Fulamit. Belgu u dëmtua që në fillim të sezonit në gjurin e djathtë dhe ka vetëm pak…

De Brujne mund të mungojë deri në 4 muaj

Kevin de Brujne ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju dhe mund të mungojë nga 2 deri në 4 muaj. Mesfushori i Mançester Sitit duket se ka këputur një ligament anësor në gjurin e djathtë, edhe pse ende nuk ka diagnozë përfundimtare, me…

Tronditet Siti, dëmtohet rëndë De Brujne!

Kampionët në fuqi të Mançester Sitit e kanë nisur sezonin e ri me një fitore bindëse në Londër ndaj Arsenalit dhe skuadra është përforcuar edhe këtë verë. Megjithatë, pikërisht kur gjithçka dukej perfekte, Siti ka marrë një lajm shumë të…

Speciale: De Brujne, biondi me futbollin… e thjeshtë

Përgatiti: ANTON CICANI “Keep it simple”… “Merre lehtë”… Nuk është kënga e Bojken Lakos, kantautorit të famshëm shqiptar që bëri revolucion sa i përket muzikës shqiptare dhe ritimeve të ndërthurura të rock-ut por me një sfond revolte dhe…