Infermieria bën Sitin të “buzëqeshë”, De Brujn gati për derbin

0

Për Mançester Sitin duket se më në fund po vijnë lajme të mira nga infermieria.
Një nga lojtarët më kryesore të “citizens” vitet e fundit, Kevin De Brujn duket se po bën hapa të mëdhenj drejt rikthimit nga dëmtimi që pësoi në gjurin e tij të djathtë.

Mesfushorit të talentuar belg duket se i mbetet vetëm pak për të nisur stërvitjen i diferencuar, megjithëse rikthimi pritet të jetë në fillim të muajit nëntor, fakti që rikuperimi i tij po ecën me hapa të shpejtë gëzon çdo tifoz të Sitit dhe sidomos Pep Guardiolën.
27-vjeçari pritet të jetë i gatshëm në sfidën e 11 nëntorit, sfidë e cila përkon me derbin e shumëpritur të Mançesterit, ku Siti dhe Junajtid do të përplasin “brirët” në “Etihad Stadium” për derbin e parë të këtij sezoni.

Një lajm që padyshim kënaq Guardiolën, i cili do të ketë një armë më shumë për të përdorur kundër Zhose Murinjos. Kujtojmë De Brujn u dëmtua gjatë një seance stërvitore tek Siti në muajin gusht dhe ju nënshtrua një operacioni.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.