Browsing Tag

De Boer

Rikthehet Frenk De Bur, fillon “ëndrra amerikane”

Ish-trajneri i Interit, Frenk de Bur, ka zgjedhur të vijojë karrierën e tij në kampionatin amerikan, “MLS”. Tekniku holandez ka firmosur një kontratë afatgjatë me Atlanta Junajtid, skuadër kjo që u shpall fituese e sezonit që sapo lamë pas.…

Një Oskar për Frank De Bur: pushohet nga puna për 77 ditë!

E pabesueshme: Frank De Bur ia doli mbanë të përsëritë vetveten, një vit pas dështimit kolosal tek Interi. Në Itali e punësuan në gusht dhe e larguan në nëntor, në fund të një ecurie mediokre, aventurë që zgjati 85 ditë! Sot ka ardhur…