Browsing Tag

Dalian Yifang

Benitez zgjedh milionat e kinezëve, zyrtarizon të ardhmen

Rafa Benitez mbylli aventurën 3-vjeçare me Njukasëllin dhe nuk kaloi shumë kohë për të gjetur ekipin e ri. Trajneri i njohur spanjoll ka vendosur të largohet nga futbolli evropian. 59-vjeçari do të jetë trajneri i ri i Dalian Jifang,…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen Roben. Drejtuesit e bavarezëve po shikojnë në të gjithë Europën për sulmues krahu të denjë për të veshur fanellën e kampionëve të Gjermanisë.…

Karrasko nuk duron më: Dua të rikthehem në Europë

Xhenik Karrasko është lodhur me futbollin kinez dhe dëshiron rikthimin në Europë. 25-vjeçari belg është pjesë e Dalian Jifang që prej shkurtit të vitit 2018, kur u largua nga Atletiko e Madridit për shumën e 40 milionë eurove. Në një…

E konfirmon klubi, Hamshik largohet drejt Kinës

“Telenovela” e transferimit të Marek Hamshik nga Napoli te klubi kinez Dalian Jifang ka marrë më në fund formë zyrtare. Ka qenë vetë drejtori i departamentit juridik të klubit napolitan, Matia Grasani, i cili në një intervistë për “Radio…

Jo vetëm Piatek, një tjetër objektiv për sulmin e Milanit

Kristof Piatek është zyrtarisht i Milanit, klub që ende nuk e ka mbyllur merkaton. Kuqezinjtë kërkojnë të bëjnë edhe përforcime të tjera, në mënyrë që mos të vënë në diskutim pjesëmarrjen në Champions Ligë. Kuqezinjtë po mendojnë një…

Oferta tunduese, Pajet pranë largimit nga Marseja

Dimitri Pajet është kapiteni i Olimpikut të Marsejës dhe idhulli i tifozërisë. 31-vjeçari ka marrë oferta të shumta gjatë kësaj periudhe dhe e ardhmja e tij shihet larg Francës. “France Football” raporton se për mesfushorin ofensiv ka…