Browsing Tag

Cazorla

Sakrificat e 34-vjeçarit nuk shkojnë dëm, Enrike e rikthen

Jeta ka ulje-ngritjet e saj. Shpeshherë përsëritet fjalia që mosha nuk ka shumë rëndësi në futboll dhe shembulli i fundit vjen nga Spanja. Santi Kazorla ka vuajtur shumë 4 vitet e fundit. Mesfushori ofensiv qëndroi pushim rreth dy vite…

VIDEO | Kazorla i magjishëm, Reali tanimë 7 pikë larg kreut

Real Madrid ka marrë vetëm një pikë nga transferta ndaj Vijarealit, takim ky që përfundoi me rezultatin 2 – 2. Heroi i nëndetëses së verdhë ishte Santi Kazorla, i cili u bë protagonisti i takimit të sotëm me dopietën e tij. Vijareali e…

Studimi: Lojtarët pa këmbë të dobët, në krye një italian

Nuk janë të pakët futbollistët që janë të aftë të përdorin të dy këmbët në mënyrë perfekte. Të mos pasurit një këmbë të dobët është një avantazh tejet i madh për këdo lojtar, pasi i bën ata një makth për mbrojtjen e kundërshtarëve. Një…