Browsing Tag

Cancelo

Ylli portugez pranë Sitit, orë vendimtare për transferimin

Mançester Siti është i vendosur për të firmosur me mbrojtësin e dajthtë të Juventusit, Zhoao Kanselo. Ai njihet për aftësitë e tij sulmuese, cilësi të cilat i përshtaten shumë mënyrës së të luajturit që kërkon Guardiola. Drejtuesit e Sitit…

Dëmtimi i Ronaldos, Kanselo “i vë vulën”

Pasi ka mundur Milanin me një përmbysje fantastike në kampionat, Juve e ka mbyllur praktikisht kampionatin dhe tani e tutje mendon vetëm për Champions League, fiksimi i madh i klubit. Të mërkurën Bardhezinjtë do të vizitojnë Ajaksi…

Zhoao Kanselo grindet me tifozin: Nuk më plas fare…

Mbrojtësi i Juventusit, Zhoao Kanselo, ka pasur një debat në Instagram me një tifoz, i cili e kritikonte me një mesazh privat. Tifozi, i fiksuar pas lojës "Fantacalcio", "fantazi futbolli", ku në mënyrë virtuale të gjithë mund të bëhet…

Interi gjen mbrojtësin e djathtë, Zhoao Kanselo në Milano

Më në fund Interi bën edhe një goditje të fortë në merkato, sepse praktikisht ka mbyllur gjithçka për transferimin e portugezit Zhoao Kanselo në Milano. Mbrojtësi 23-vjeçar, titullar i rëndësishëm i Valencias në dy sezonet e fundit,…