Browsing Tag

Brazili

Çmimi i Nejmar në pikiatë, ja sa kushton sot braziliani

Nejmar u largua nga Barcelona për të dalë nga hija e Mesit dhe për të pasur pavarësi në arrtijet e ambicjes së tij për t’u bërë më i miri në botë. Braziliani mendoi se PSG ishte habitati i duhur për ta bërë këtë, por nuk ishte kështu.…

Plas te Brazili, Nejmarit i hiqet shiriti i kapitenit!

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit të listës, trajneri tha se Nejmar kishte bërë një gabim dhe se do të…

VIDEO | Brazili përmbys Çekinë, Argjentina vuan me Marokun

Argjentina dhe Brazili kanë triumfuar në miqësoret e sotme. Albiçelestët mundën Marokun me vetëm një gol, që u shënua nga Korrea, i hedhur në fushën e lojës gjatë pjesës së dytë. Mesfushori u tregua i saktë me një goditje nga brenda zonës…

Video | Risi braziliane, Samba dhe nxehje njëkohësisht

Futbolli dhe kërcimi Samba janë dy ndër pasuritë kombëtare të Brazilit. Mesa duket përgatitësi teknik i klubit gjigant të Flamengos ka shpikur një nxehmje që inkorporon lëvizjet e Sambës. Në përgatitjen para ndeshjes midis Flamengos dhe…