Browsing Tag

Bordo

Nuk paraqitet në stërvitje, zbulohet destinacioni i Kosielni

Laurent Koshielni ka kaluar nëntë vite me Arsenal dhe mendon se kaq mjafton. Mbrojtësi, i cili është edhe kapiteni i ekipit të Unai Emeri, nuk ka pranuar të paraqitet në stërvitje në shenjë proteste ndaj klubit. Këto të fundit nuk e lejojnë…

VIDEO | Mjafton Kavani, PSG vazhdon dominimin

PSG i ka mjaftuar një gol i Edinson Kavanit për të siguruar fitoren kundër Bordosë. Arbitri akordoi një penallti të dyshimtë për vendasit dy minuta përpara fundit të pjesës së parë dhe sulmuesi uruguaian u tregua i saktë, duke i dhuruar tre…

Ben Arfa një vit pa luajtur, por Bordos nuk i intereson

Hatem Ben Arfa ka qenë një ndër futbollistët më premtues të futbollit francez, por njëkohësisht edhe një ndër futbollistët më me ulje dhe ngritje, forma e vazhdueshme për më shumë se një sezon nuk ekziston në fjalorin e franko-tunizianit.…

Olajinka zgjodhi Slavian para klubit të madh francez

Piter Olajinka shkëlqeu me Zulte Varegem dhe kjo bëri shumë klube të visheshin pas tij. Gjithsesi ofertën më bindëse e bëri Slavia e Pragës. Sulmuesi nigerian tashmë është transferuar në Çeki dhe për kartonin e tij u paguan 3.2 milionë…