Browsing Tag

Bicaj

Merkato aktive për Bylisin, zyrtarizon mbrojtësin e njohur

Bylisi ka qenë një ndër skuadrat më aktive në këtë merkato në Superiore, pasi hyrje-daljet në kampin ballshiot kanë qenë të shumta. Sot, është zyrtarizuar dhe afrimi i Ditmaj Bicajt. Mbrojtësi është një përforcim i rëndësishëm për…

Bicaj: Jemi brenda objektivave, për titullin duhet oreks

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për “RTSH Sport”, ku ka prekur fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull. Në fjalën e tij, mbrojtësi u shpreh: “Kemi thuajse 10 ditë që kemi filluar, por…

Pezullimi i mbrojtësit, lëvizje e detyruar te Teuta

Teuta ka një ndeshje të vështirë kundër Kukësit të hënën dhe trajneri Bledi Shkëmbi për këtë takim nuk do të ketë të gatshëm një nga titullarët e mbrojtjes. Ditmar Bicaj, shtatlarti lezhjan, u ndëshkua me karton të verdhë kundër Kamzës dhe…

Flamurtari, Bicaj & Co. ndahen në mënyrën e tyre me Liçajn

Lejdi Liçaj lë Flamurtarin dhe kthehet te Luftëtari, për të luajtur më shumë, edhe pse është vlonjat dhe Vlora është shtëpia e tij. Trajneri Shpëtim Duro nuk dëshironte ta linte të lirë, por ia ka plotësuar dëshirën, duke e mirëkuptuar…

Bicaj telash i ri, në qendër spostohet Pollozhani

Flamurtari ka probleme me mungesat në mbrojtje për ndeshjen e javës së ardhshme. Përveç Veliut, ndaj Teutës do të mungojë edhe Ditmar Bicaj, i ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e fituar përballë Lushnjës në Ballsh. Jakovljeviç është i…

Bicaj flet si vlonjat: E kisha peng, nuk refuzoja dot

Qendërmbrojtësi lezhjan ka nënshkruar dhe dje është prezantuar para medieve. “Dua t’ua shpërblej besimin e dhënë në fushën e lojës, duke dhënë maksimumin” Elton Nika Flamurtari zyrtarizon afrimin e parë në merkaton e verës. Ditmar…

Reagon Bicaj: E keqja e Vllaznisë s’janë jabanxhinjtë

Gaspër Marku Ka qenë ndër lojtarët titullarë të Vllaznisë së sezonit 2016-2017, madje hera-herës ka marrë edhe rolin e liderit të ekipit. Megjithatë, mënyra si erdhi situata në fund të kampionatit, me ndonjë luhatje në ndeshjet e fundit,…

Revolucion te Flamurtari, Bicaj “vlonjat”?

Elton Nika Flamurtari ka marrë pushimet, ndërkohë që drejtuesit po mendojnë edhe për sezonin e ardhshëm futbollistik. Trajneri Shpëtim Duro do të jetë ai që do ndërtojë ekipin, teksa deri më tani ai është shprehur publikisht se do…