Browsing Tag

Besnik Prenga

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Prenga: Laçi vuan në sulm, kemi kontingjent të pakët

Trajneri i Laçit, Besnik Prenga, u shpreh mjaft i mërzitur pas ndeshjes së humbur nga skuadra e tij ndaj Skënderbeut. Tekniku i kurbinasve pranoi se skuadra e tij vuan në aspektin e sulmit, ndërsa përforcimet e janarit nuk kanë ardhur në…

Prenga: Luftëtari na dha leksion, nuk meritonim asgjë

Besnik Prenga u tregua i sinqertë pas humbjes që Laçi pësoi me Luftëtarin. Ai pranoi paraqitjen e dobët të skuadrës së tij. “Unë mendoj se nuk funksionoi asgjë. Çdo gjë që kishim përgatitur ra poshtë. Pamë një kundërshtar që ishte me shumë…

Prenga: Meritonim më shumë, jam i mrekulluar nga Xhixha

Ndeshjet kundër Kukësit janë gjithmonë të forta dhe plot duele. Laçi vinte si udhëtues në ndeshjen e Kamzës, që u mbyll ashtu siç nisi dhe dha gjithçka në këtë përballje. Një pikë e mirë, edhe pse mund të arrihej fitorja. Besnik Prenga…

Prenga: Kemi ambicie, jemi me sy e mendje nga merkato

Besnik Prenga është rikthyer me ambicie të mëdha te ekipi i Laçit. Tekniku i bardhezinjve ka folur për “RTSH Sport”, ku ka treguar se nuk e pati të vështirë të pranonte ofertën e presidentit Pashk Laska, por në të njëjtën kohë tregon dhe…

Prenga: Na ndihmoi Zoti dhe Selmani! Tirana më habiti

Besnik Prenga, trajneri i Laçit, e ka nisur me fitore në krye të kurbinasve. Triumfi i parë në Superiore, por vetëm 20 minutat e para e kënaqin teknikun e bardhezinjve. Në emisionin “Gol pas Goli” ai analizoi takimin me Tiranën. FITORJA…

Laska e Prenga u kthejnë vizitën bardhebluve

Në miqësoren e Tiranës me Flamurtarin e Prishtinës pati edhe vizitorë specialë. Në tribunë, krah presidentit Refik Halili, ishin presidenti dhe trajneri i Laçit. Pashk Laska dhe Besnik Prenga ndoqën takimin miqësor, duke u kthyer vizitën…

Mesazhi i Besnik Prengës: Ka vetëm një rrugë për Laçin!

Laçi ka mbërritur në Norvegji dhe në orën 19:00 do të zhvillojë seancën e fundit stërvitore. Para nisjes, trajneri Besnik Prenga ka folur për takimin me Molden dhe e ka bërë të qartë se skuadra e tij duhet të jetë perfekte për të bërë…