Browsing Tag

Bernardeschi

Bardhezinjtë në kor: Duhet të jemi të përqendruar!

Juventus u ndal pasditen e djeshme në barazim 1-1 ndaj Xhenoas në “Allianz Stadium”. Golit të Kristiano Ronaldos në pjesën e parë iu kundërpërgigj Daniele Besa në minutën e 67-të. Bardhezinjtë ndalën kështu një seri prej 10 fitoresh radhazi…

Bernardeski në Torino, fantazi dhe gola për Juventusin

Ashtu si disa dekada më parë, kur i rrëmbente Fiorentinës Roberto Baxhon, tashmë Juventusi ka marrë edhe Federiko Bernardeskin, duke tërbuar tifozët e Fiores. 40 milionë për Fiorentinën, plus 10% në rast rishitjeje, ndërsa Bernardeski do…

Juve vazhdon të blejë, merr edhe Bernardeskin

Iku Bonuçi, por nuk është se te Juventusi janë tronditur shumë, përkundrazi, paratë e tij po i investojnë menjëherë. Para disa ditësh bardhezinjtë morën Douglas Kostën nga Bajerni, ndërsa tashmë marrin edhe një anësor tjetër ofensiv të…