Browsing Tag

Bernard Berisha

Akhmati e mbyll me fitore, Berisha i papërmbajtshëm

Akhmat Grozni ka zhvilluar ditën e sotme miqësoren e fundit në tokën austriake. Ekipi ku bëjnë pjesë Odise Roshi dhe Bernard Berisha mposhti gjermanët e Holstein Kiel me rezultatin 1-0. Goli i fitores u shënua nga mesfushori i majtë i…

Llullaku në finale, BBR “barrikadë” Krasnodarit

Sokol Cikalleshi sot shënoi dhe i dha kualifikimin Akhisarsporit në finalen e Kupës së Turqisë, por nuk është i vetmi shqiptar që ka bërë një arritje të tillë ditën e sotme. Edhe Azdren Llullaku ka kaluar në finale, pasi Astra eliminoi…

Balaj dhe Berisha titullarë, sa pak minuta për Gavazajn

Akhmat Grozni nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen kundër Anzhi Makhaçkala. Bekim Balaj dhe Bernard Berisha u aktivizuan si titullarë, por pa arritur të gjejnë rrugën e golit. Sulmuesi shkodran i kombëtares u…

Surpriza e këndshme, BBR bashkohen në… Romë

Odise Roshi po kalon një moment të vështirë. Një dëmtim e ndali dhe tanimë duhet të qëndrojë për disa muaj jashtë fushave të blerta. Me Ahmat Grozni gjërat po shkonin mirë për, pasi po luante rregullisht. Gjithsesi tanimë ai duhet të…

Ahmati i Berishës përmbyset, Balaj spektator

Ahmat Grozni ka dalë pa pikë në transfertën kundër Ural. Skuadra e BBR (Berisha-Balaj-Roshi) u mposht, edhe pse arriti të shënojë që në fillim me Doumbia. Në fillim të pjesës së dytë dhe në fund vendasit shënuan dy herë dhe gjithçka u mbyll…

Ahmat Grozni befasohet, BBR vetëm… zverdhet

Ahmat Grozni ka pësuar një humbje që zor ndonjë në atë ekip di ta shpjegojë. Skuadra e Berishës, Roshit dhe Balajt e pa veten në avantazh në të 39', por në fund doli pa pikë ndaj Arsenal Tula, pasi ndeshja u përmbys në 3-1. Ivanov shënoi…