Browsing Tag

Batshuayi

Autogol dhe batuta, Batshuaj “masakron” Fil Xhons

Mbrëmja e së mërkurës në Champions prodhoi rezultate surprizë, si fitorja e bujshme e CSKA-së së Moskës në Bernabeu, por edhe humor, me situata komike si ajo që prodhoi autogoli i Fil Xhons në Valencia. Ishte autogoli i parë pas shumë…

Rekordi unikal i sulmuesit të Valencias!

Valencia, merkaton e verës që lamë pas nuk ishte dhe aq aktive sa merkatot e mëparshme, por gjithsesi kishte disa hyrje-dalje në ekip. Një ndër largimet që ra në sy ishte ai i Simone Zazas, i cili nuk kishte bërë keq në sezonet që ishte…