Browsing Tag

Barzagli

Tetë vite pa BBC për Juventusin, Kaseres kërkon rekordin!

Juventusi pret Parmën sonte në mbrëmje dhe djemtë e Alegrit do të bëjnë maksimumin për t’u rikthyer te fitorja. Humbja e thellë kundër Atalantës nuk është pritur mirë nga tifozët dhe bardhezinjtë e dinë që mënyra më e mirë për të lënë pas…

Barzali: Jemi ekip i ndërtuar për të fituar çdo trofe!

Andrea Barzali u bashkua me Juventusin në vitin 2011 për vetëm 300 mijë euro, nga gjermanët e Volfsburg. 30 vjeçar në atë kohë, Barzali u pa si një transferim i pakuptimtë, pasi shihej si një lojtar që po e mbyllte me futbollin. Gjithsesi…