Browsing Tag

Bartomeu

E ardhmja e Valverdes, Bartomeu merr vendimin përfundimtar

Eleminimi i pabesueshëm nga UEFA Champions League, padyshim i lëkundi shumë pozitat e Ernesto Valverdes në krye të Barcelonën, pasi është viti i dytë radhazi që katalanasve i ndodh diçka e tillë. Fillimisht, u spekulua shumë se trajneri…

Ditë vendimtare, kreu i Barcelonës zbarkon në Amsterdam

Nuk është aspak sekret fakti që Barcelona po tenton të blejë kartonin e qendërmbrojtësit holandez Matis de Ligt. Kapiteni 19-vjeçari i Ajaksit ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë, por katalanasit duken më të vendosurit.…

Presidenti i Barçës e thotë troç: De Ligt na intereson

Zakonisht presidentët e klubeve përpiqen t’i mbajnë sa më të fshehtë objektivat e merkatos. Megjithatë, ka dhe përjashtime siç është rasti i presidentit të Barcelonës Zhozep-Maria Bartomeu. Numri një i katalanasve ishte i ftuar në një…

“Dridhet” Nejmar, rrezikon deri në 6 vite burg

Nejmar u transferua te Barcelona në maj të vitit 2013 për shumën, që u raportua se ishte 57.1 milionë euro, megjithëse asnjë nga detajet nuk u zbulua si nga Barça ashtu dhe nga Santos. Nga ky transferim thuhet se prindërit e Nejmar kanë…

Bartomeu: PSG, paguaj dhe merre Nejmarin!

Nejmar te Barcelona, çështje kohe tashmë, sepse klubi francez ka gjetur marrëveshjen me sulmuesin brazilian dhe mediat në Spanjë e bëjnë të sigurt që Nejmar u ka dhënë lajmin e shokëve të skuadrës. Gjithsesi, mbetet problem pagesa ndaj…